"ТЕПЛЫЙ ДОМ"
Важно!
Действуют специальные условия и скидки для прорабов / электриков / архитекторов / дизайнеров!

Розрахунок споживання електроенергії

Один з найбільш поширених питань, яким задаються наші клієнти, перш ніж купити систему обігріву на основі електричного кабелю - скільки електроенергії буде споживати тепла підлога...

Розрахунок споживання електроенергії системою тепла підлога на конкретному прикладі

Один з найбільш поширених питань, яким задаються наші клієнти, перш ніж купити систему обігріву на основі електричного кабелю - скільки електроенергії буде споживати тепла підлога?

При розрахунку енергоспоживання ключову роль грає не стільки потужність нагрівального елементу, скільки комплекс характеристик, які варто враховувати при виборі конкретної системи обігріву. Тут і площа, на якій буде укладатися нагрівальний шнур, і особливості планування кімнати, і тип кабелю, і наявність додаткових пристроїв, які допомагають економити електрику (наприклад, програмований термостат). Правильно підібраний нагрівальний елемент - гарантія економного споживання енергії, комфортної температури в будинку і низьких рахунків за електрику.

Приклад розрахунку споживання електроенергії системою тепла підлога

Для максимальної наочності скористаємося конкретним прикладом з докладними розрахунками, і з'ясуємо, скільки дійсно споживає електрики система тепла підлога. Як приклад візьмемо кімнату із загальною площею 25 квадратних метрів. Частина площі статі займає великогабаритні меблі (стінка, масивна підставка під телевізор, шафа і диван). Змінювати планування кімнати ніхто не збирається, тому всі предмети меблів залишаться на своїх місцях. Площа, яку вони займають, дорівнює 10 м2 (під меблями електричний нагрівальний кабель укладатися не буде). Відповідно, фактична площа, яка буде використовуватися під нагрів, становить 15 квадратних метрів.

Наш багаторічний практичний досвід показує, що оптимальним співвідношенням потужності кабелю до економного споживання є 150 Ватт на кожний квадратний метр площі. Виходячи з цього, підбираємо готовий комплект системи тепла підлога з номінальною потужністю близько 2300-2400Вт. Звертаємо увагу, що сумарний показник потужності трохи завищений, так як переважна більшість виробників видають технічні характеристики кабелю виходячи з напруги в мережі 230V. Відповідно, при нашому напрузі в 220V, сумарна потужність кабелю буде трохи менше, приблизно 2250Вт.

При таких характеристиках на максимальному рівні потужності підлога прогріється приблизно до +43 градусів. Така температура не є комфортною, тому виробник подбав про вбудований датчик тепла, який буде фіксувати температурні показники і вимикати нагрів при досягненні +23 градусів (оптимальна температура).

Відповідно, потужність споживання нашого теплої підлоги за одну годину можна сміливо ділити на 2. Тобто, витрата електроенергії складе 2250: 2 = 1125Вт / ч. Але і це ще не все, адже для прогріву нашого приміщення до рівномірної температури (близько +23 в області підлоги і близько +18 ближче до стелі) кабель буде працювати кожну годину від сили 20 хвилин. Значить, 1125Вт потрібно ще розділити на 3, що дасть результат 375 Ватт на годину або 0.37кВт.

Тепер, знаючи всі дані про потужності споживання, можна розрахувати орієнтовну вартість обігріву нашого приміщення. Для цього візьмемо за основу тариф 90 копійок за 1 кіловат і помножимо 0.9грн х 0.37кВт = 0.33 грн. Виходячи з розрахунків, тепла підлога буде споживати всього 33 копійки за годину або близько 8 гривень за добу при встановленому стандартному електролічильнику.

Якщо у вас встановлені багатотарифні прилади обліку, то можна вирахувати більш детально витрата і вартість спожитої електроенергії в залежності від типу приладу:

  • При двухтарифном лічильнику в нічний час (з 23.00 до 7.00) споживання електроенергії буде в два рази дешевше (0.37 * 0.9 * 0.5 = 0.166грн), тобто, близько 17 копійок на годину.
  • При трьохтарифному лічильнику в нічний час діє коефіцієнт 0.4 (ви платите всього 40% від вартості спожитої електрики). У підсумку, в цей час зміст теплої підлоги обійдеться приблизно в 13 копійок за годину (0.37*0.9*0.4=0.133).

Таким чином, правильно підібраний нагрівальний кабель і продуманий режим роботи теплої підлоги разом з багатотарифними приладами обліку дозволить істотно скоротити витрати на обігрів.

-->

Гаратния на теплый пол 20 лет

Компания "Теплый дом"
icons phone +38 (044) 332-04-33 
icons ks +38 (097) 121-79-33
icons mts +38 (095) 857-11-33
icons email info@hot-floor.com

Время работы: