"ТЕПЛЫЙ ДОМ"
Важно! Мы работаем!
Действуют специальные условия и скидки для прорабов / электриков / архитекторов / дизайнеров!

Инструкция по монтажу теплого пола Profitherm

Детальная инструкция по монтажу теплого пола Profitherm...

Инструкция по монтажу теплого пола Profitherm

Увага! Перед установкою комплекту ознайомтесь зі змістом цієї інструкції та дотримуйтесь її рекомендацій.

Призначення комплекту

Придбаний Вами комплект теплої підлоги Profitherm використовується для додаткового підігріву поверхні підлог, тобто встановлюється разом з опалю­вальними пристроями інших систем і призначений для досягнення додаткового теплового комфорту. Даний комплект призначений для використання в примі­щеннях, які належним чином теплоізольовані (проконсультуйтесь у фахівця).

Склад нагрівального комплекту

До складу нагрівального комплекту системи Profitherm входить:

 • нагрівальна кабельна секція Profitherm,
 • монтажна стрічка.

Увага! Для керування обігрівом необхідно терморегулятор.

який не входить до складу комплекту. Його необхідно придбати додатково.

 • гофрована трубка для монтажу датчика температури підлоги.

Нагрівальна секція — готовий до монтажу та підключення двожильний кабель, який має одну з'єднувальну муфту і одну кінцеву муфту.

Нагрівальна секція складається з двох частин:

 • нагрівальної, яка знаходиться між з'єднувальною та кінцевою муфтами,
 • «холодних» під’єднувальних проводів живлення, які знаходяться від з'єднувальної муфти в сторону протилежну кінцевій муфті.

profiTherm 01

До терморегулятора двожильні кабелі від'єднуються одним кінцем, інший кінець та з'єднувальна муфта вкриваються стяжкою в підлозі.

Схема укладки двожильного кабелю Profitherm

profiTherm 02

Більш детальну інформацію про двожильні кабелі Profi Therm дивіться Додатку 1 на стор. 11

profiTherm 03

Монтажна стрічка використовується для фіксації кабелю на поверхні підлоги. Для зручності, через кожних 2.5 см стрічка має кріпильні пелюстки.

До підлоги стрічка кріпиться цвяхами, дюбелями і т.п.

Перед кріпленням монтажної стрічки переконайтесь, що кріпильні елементи (дюбеля, цвяхи і т.п.) не пошкодять комунікацій, закладених в основі підлоги. Для цього до початку монтажу на підлозі необхідно, наприклад крейдою, нак­реслити розташування прихованих трас комунікацій.

profiTherm 04

Гофрована трубка діаметром 12-20 мм використо­вується для розташування у ній датчика температури підлоги на проводі та дозволяє проводити заміну датчика в процесі експлуатації.

Монтаж нагрівального кабелю Profitherm

Увага! Ознайомтесь зі змістом розділу 5 «Ваша безпека» на стор. 10 даної Інструкції.

Перед монтажем

Плануйте укладку нагрівальної секції на площу приміщення вільну від меблів та обладнання.

Нагадаємо, що даний комплект використовується для додаткового підігріву повер­хні підлог в приміщеннях з достатньою теплоізоляцією. Рекомендована потужність в таких випадках 125-150 Вт/м2 — крок укладки кабелю 12,5 -15 см (відстань між пелюстками на монтажній стрічці 2,5 см).

Для розрахунку кроку укладки кабелю (h) використовують формулу: h=5/І, де S — площа укладки. I — довжина нагрівального кабелю.

В якості утеплювача можна використати натуральну пробка, жорсткі сорти піноп­ласту, екструдирований пінополістирол (за детальнішою інформацією зверніться до фахівців).

Перевірте, чи дозволяє наявна в Вашому приміщенні електропроводка підключити додаткові потужності системи.

Уточніть допустимий струм запобіжних пристроїв (автоматичних вимикачів).

Систему «тепла підлога« необхідно підключати стаціонарно (не через розетку). Ком­плект потужністю більше 2 кВт підключайте через окрему проводку та автоматич­ний вимикач.

Кабель та терморегулятор необхідно підключати через прилад захисного відклю­чення (ПЗВ), який вимикається при струмі витоку не більше ЗО мА.

Якщо номінальна потужність нагрівальної секції не перевищує робочий струм (максимальне навантаження) терморегулятора, то підключення нагрівальної секції проводиться напряму до терморегулятора, якщо перевищує — то підключення про­водиться через магнітний пускач (контактор).

Не використовуйте одну і ту ж секцію для обігріву приміщень різного типу, наприклад, лоджії та кухні. Це приміщення з різними тепловтратами. Встановлення однієї секції може привести до зниження комфортності від використання системи. Також не використовуйте одну і ту ж секцію для обігріву приміщень з різними конструкціями підлоги. В таких приміщеннях та конструкціях необхідно встановити окремі секції зі своїми регуляторами.

Монтаж системи Profitherm

Увага! Ознайомтесь зі змістом розділу 5 «Ваша безпека» на стор. 10 даної Інструкції.

 1. Виберіть на стіні зручне місце під терморегулятор так, щоб він не заважав розстановці меблів. Терморегулятори, які регулюють обігрів у приміщеннях з підви­щеною вологістю (ванна кімната, сауни) доцільно встановлювати за межами таких приміщень.

Зробіть в стіні отвір під терморегулятор (стандартну монтажну коробку) і проштробіть від нього до підлоги канаву для холодних кінців кабелю та гофротрубки для датчика температури підлоги на проводі.

profiTherm 05

 1. Монтаж, як правило, проводиться на бетонну, рівну та без тріщин поверхню (див. мал. 1 на стор. 6).

Також практикують монтаж кабелю на ізоляцію (див. мал. 2 та мал. З на стор. 6). Нагрівальний кабель можна монтувати безпосередньо на тверду теплоізоляцію товщиною від 20 мм, використовуючи металеву сітку діаметром дроту від 1 мм. Фіксується кабель до сітки за допомогою хомутів або зажимів.

Заборонено монтувати нагрівальний кабель безпосередньо на теплоізоляцію - без використання сітки.

Також, можна вкрити ізоляцію стяжкою 30-40 мм і після цього монтувати кабель, використовуючи монтажну стрічку (див. мал 1 на стор. 6).

Для вибору конструкції підлоги необхідно керуватись Будівельними нормами і правилами.

 1. Очистіть поверхню підлоги від сміття та інших предметів

Способи монтажу

profiTherm 06

Мал 1. На монтажну стрічку

 1. Чорнова стяжка
 2. Монтажна стрічка
 3. Нагрівальний кабель
 4. Датчик температури в гофротрубці
 5. Стяжка 3-5 см
 6. Керамічна плитка

profiTherm 07

Мал 2. На монтажну стрічку та ізоляцію товщиною 3-5 мм

 1. Чорнова стяжка
 2. Коркова ізоляція 5 мм
 3. Монтажна стрічка
 4. Нагрівальний кабель
 5. Датчик температури в гофротрубці
 6. Стяжка 3-5 см
 7. Керамічна плитка

profiTherm 08

Мал 3. На металеву сітку та тверду теплоізоляцію товщиною від 20 мм

 1. Чорнова стяжка
 2. Теплоізоляція (мін. 20 мм)
 3. Металева сітка
 4. Пластмасові хомути
 5. Нагрівальний кабель
 6. Датчик температури в гофротрубці
 7. Стяжка 4-6 см
 8. Керамічна плитка
 1. Виділіть площу обігріву, виключивши місця, де будуть розташовані стаціонарні меблі та побутова техніка. Рекомендований відступ від стін та меблів 10-15 см. відстань кабелю до інших електрокабелів та незахищених дерев’яних конструкцій повинна бути не менша 10 см, до елементів інших систем обігріву — 50 см.

profiTherm 09

 1. На виділеній площі обігріву закріпіть відрізки монтажної стрічки з кроком 50-75 см так, щоб кріпильні скоби були в одному напрямку. Перед кріпленням монтажної стрічки переконайтесь, що кріпильні елементи (дюбеля, цвяхи і т.п.) не пошкодять комунікацій, закладених в основі підлоги. Для цього перед початком монтажу необхідно нанести крейдою розташування прихованих трас комунікацій.
 2. Перевірте опір кабелю та ізоляції.
 • опір кабелю повинен відповідати вказаному на коробці та у таблиці 1 стор. 11 даної Інструкції. Похибка опору -5/+10%;
 • опір ізоляції повинен перевірятись спеціальним приладом (мегомметром) з робочою напругою 1000-2500 В.
 1. Зафіксуйте кабель по всій площі, загинаючи навколо нього «язички» монтажної стрічки.

profiTherm 10profiTherm 11profiTherm 12

Замість стрічки можна використати металеву або пластмасову сітку з розміром клітинки не більше 5 см. до якої кабель кріпиться за допомогою хомутів або зажимів. З метою захисту кабелю від пошкоджень, роботи проводьте у взутті з м'якою підошвою.

При монтажі не скидайте кабель з бухти кільцями, а розмотуйте його в одному напрямку.

Не перетягуйте нагрівальний кабель, не послабивши перед цим його кріплення на монтажній стрічці: гострі краї монтажної стрічки можуть пошкодити зовнішню ізоляцію.

Не згинайте місця із з’єднувальною та кінцевою муфтами.

Нагрівальну частину кабелю, з’єднувальну та кінцеву муфти розташуйте в зоні залиття стяжки.

Мінімальний радіус вигину кабелю — 2,5 см.

В стіну вкладайте лише -холодні» кінці кабелю живлення.

Після укладки, перевірте опір кабелю та ізоляції згідно рекомендацій у п. 6 на стор. 7 даної Інструкції.

profiTherm 13

 1. Вложіть гофровану трубку в штробу від отвору терморегулятора на підлогу так. щоб кінець, в якому буде знаходитись термодатчик температури підлоги був на відстані 50-100 см від стіни та посередині між витками кабелю. Рекомендовано розташовувати датчик температури як можна ближче до поверхні підлоги. Для цього, перед заливкою, зафіксуйте нижній кінець трубки з датчиком на необхід­ній висоті.

Герметично закрийте кінець гофротрубки на підлозі для уникнення попадання розчину стяжки (використайте заглушку або ізострічку).

profiTherm 14

Вигини гофротрубки мають бути плавними, радіус вигину не менше 3.5 см. Гофротрубка повинна забезпечувати вільну заміну датчика на проводі через отвір в монтажній коробці.

Проштовхніть датчик на проводі до кінця гофротрубки.

 1. При відключеній напрузі, підключіть терморегулятор до мережі, нагрівального кабелю та датчика температури згідно рекомендацій в Інструкції терморегулятора. Перевірте електричні підключення. Короткостроково подайте напругу та перевірте роботоздатність системи. Відключіть живлення аж до кінцевого увімкнення системи. У випадку, відсутності напруги перевірте опір кабелю та ізоляції згідно рекоменда­цій у п. 6 на стор. 7 даної Інструкції.
 2. Нанесіть на «Схему укладки» (стор. 12 даної Інструкції) схему розташування нагрівальної секції, відмітивши відстань від стін та обладнання, місця з'єднуваль­ної та кінцевої муфт, терморегулятор, датчик температури, крок укладки, потуж­ність секції.
 3. Для захисту кабелю до залиття стяжки, вкрийте його листами фанери, дошками чи іншими матеріалами.

Нагрівальна частина кабелю, з'єднувальна та кінцева муфти повинні бути повніс­тю вкриті розчином на цементній основі або іншими розчинами для «теплих підлог». Товщина шару стяжки на цементній основі 3-5 см. Розчин не повинен містити гострих предметів та має мати таку консистенцію, щоб кабель був повністю залитий, і навколо нього не утворились повітряні пустоти, які можуть спричинити місцевий перегрів кабелю під час експлуатації.

Недопустимо використовувати в якості розчину для стяжки легких (теплоізолюючих) бетонів.

Розчин вирівнюйте по довжині кабелю, щоб не зрушити схему укладки.

 1. Перед укладкою фінішного покриття перевірте цілісність кабелю та ізоляції шляхом виміру опору згідно рекомендацій у першому абзаці п. 6 на стор. 7 даної Інструкції. Покладіть фінішне покриття Вашої підлоги.

profiTherm 15

Ввімкнення та експлуатація системи

Ввімкнути систему підігріву Profi Therm можна після повного затвердіння розчину стяжки (для цементно-піщаної — 28 днів). При заливці іншими розчинами дотриму­йтесь рекомендацій виробника.

Перевірте електричні підключення та ввімкніть терморегулятор. Задайте на регуля­торі бажаний рівень обігріву (26-28°С). Після стабілізації температурного режиму проводиться корегування температури «теплої підлоги» для забезпечення теплового комфорту (як в сторону збільшення так і в зменшення).

Стабілізація температурного комфорту відбудеться на протязі 5-72 годин. Найдов­ше прогрівання триватиме у новоспоруджених будівлях. Просимо Вас не турбува­тись та дати системі можливість прогріти приміщення.

На вже вмонтованій теплій підлозі можна розміщувати меблі та обладнання, які мають ніжки, що забезпечують вільну циркуляцію повітря під ними.

Не використовуйте на фінішному покритті підлоги товсті килими, килими на резиновій основі - матеріали, які можуть виконувати роль теплоізоляції

Ваша безпека

 • ЗАБОРОНЕНО РІЗАТИ, ВКОРОЧУВАТИ, ПОДОВЖУВАТИ, піддавати механічному навантаженню чи розтягуванню нагрівальну частину кабелю. Нагрівальна частина
 • частина кабелю між з'єднувальною та кінцевою муфтами. Нагрівальна частина кабелю, з'єднувальна та кінцева муфти повинні знаходитись в стяжці.
 • Запобігайте пошкодженню ізоляції кабелю.
 • ЗАБОРОНЕНО ВМИКАТИ НЕРОЗМОТАНИЙ КАБЕЛЬ
 • Вмикати секцію нагрівального кабелю в електромережу, напруга якої не відповідає 220-230 В 50 Гц.
 • Лінії кабелю не повинні торкатися, пересікатися між собою, іншими кабелями, елементами нагрівальних пристроїв.
 • Заборонено прокладати кабель через «рухомі» шви.
 • Підключення системи Profi Therm повинен проводити кваліфікований електрик.
 • Підключення повинно проводитись стаціонарно (не через розетку) і у відповідності з діючими ПУЕ (Правила улаштування електроустановок для України).
 • Заборонено виконувати роботи з монтажу та ремонту терморегулятора, не відключивши напругу живлення.
 • Кабель та терморегулятор повинні підключатись через ПЗВ (прилад захисного відключення), який вимикається при струмі витоку не більше ЗО мА.
 • Товщина стяжки над кабелем повинна становити 3-5 см.
 • Заборонено свердлити отвори, забивати цвяхи, дюбеля, вкручувати шурупи в площу укладки нагрівальної секції.
 • Нагрівальний кабель повинен бути заземленим у відповідності з діючими ПУЕ та БНіП (будівельними нормами і правилами).
 • Не рекомендовано укладати кабель при температурі нижчій 0°С.
 • Для управління системою необхідно використовувати терморегулятор.

Додатки

Характеристики двожильного нагрівального кабелю Profttherm

profiTherm 16

 • двожильний нагрівальний кабель з двошаровою ізоляцією
 • ізоляція фторполімер(FEP) та поліетилен низького тиску (HDPE)
 • екран: алюміній + РЕТ (поліетилен)
 • зовнішня оболонка ПВХ
 • кабель живлення завдовжки 2,5 м
 • питома потужність19 Вт/м при 220 В
 • напруга живлення 220 В
 • похибка опору -5% / +10%
 • мінімальний радіус вигину 2,5 см
 • гарантія 15 років

Таблиця 1. Двожильні нагрівальні кабелі Profitherm

Площа укладки*, м.кв. (крок 15 см)

Потужність

Довжина**,

м

Опір секції, Ом

1.1

140

7,5 1

345,7

1.7

210

11,5

230,4

2.1

270

14,5

179,2

2.7

355

18,5

136,3

3.4

445

23

108,7

4.2

530

28

91,3

4.9

630

33

76,8

5.7

725

38

66,7

7.0

900

47

53,7

8.5

1070

57

45,2

9.7

1240

65

39,0

11.4

1450

76

33,3

14.0

1790

94

27,0

17.0

2100

114

23,0

20.0

2600

133

18,6

26.0

3300

175

14.7

 

Гаратния на теплый пол 20 лет

Компания "Теплый дом"
icons phone +38 (044) 332-04-33 
icons ks +38 (097) 121-79-33
icons mts +38 (095) 857-11-33
icons email info@hot-floor.com

Время работы: